Żonkilowa niedziela

Hospicjum Domowe Stacja Opieki Caritas włączyła się w ogólnopolską kampanię społeczną ”Pola Nadziei”, która realizowana jest przez hospicja i polega na sadzeniu cebul żonkili a następnie gdy zakwitną są rozdawane na ulicznych kwestach by pozyskać środki finansowe na wsparcie dla chorych oraz propagować ideę bezinteresownej pomocy.

Nadeszła pora kwitnienia żonkili. W dniu 7 maja 2017 na terenie miasta Nidzica i powiatu nidzickiego będą kwestować wolontariusze Caritas. Środki pozyskane z kwesty będą przeznaczone na potrzeby Hospicjum Domowego w Nidzicy. Kwesty prowadzone są od dziesięciu lat i dzięki pomocy mogliśmy zakupić sprzęt medyczny dla chorych (materace przeciwodleżynowe, ssaki, koncentratory tlenu, pulsoksymetry. Ufamy, że i w tym roku  społeczeństwo wesprze materialnie naszych chorych.