Zapraszamy do uczestnictwa w Kampanii Społecznej

Po raz kolejny  zapraszamy Państwa do udziału w XIV edycji ogólnopolskiej kampanii „Pola Nadziei 2017” oraz „Hospicjum to też Życie” realizowanymi przez Hospicjum Domowe Stację Opieki Caritas w Nidzicy.

Tematem tegorocznej XIV edycji Ogólnopolskiej Kampanii Społeczno-edukacyjnej „Hospicjum to też życie” jest rola opiekunów rodzinnych w opiece nad przewlekle chorymi dziećmi i osobami u kresu życia. Hasło kampanii brzmi: „Opiekun rodzinny- nie musi być sam”. Pragniemy zwrócić  uwagę społeczeństwa na tematy trudne, związane z różnymi aspektami opieki nad osobami ciężko chorymi, dziećmi i dorosłymi oraz ich bliskimi. Naszym celem jest zwrócenie uwagi na problemy z którymi spotykają się opiekunowie chorych
a także pokazanie  możliwości ich rozwiązania.

W czasie wiosennej kampanii „Pola Nadziei 2017”, w okresie kwitnienia żonkili, zorganizujemy kwestę na rzecz Hospicjum, prowadzić też będziemy edukację dzieci i młodzieży dotyczącą problemów ludzi starszych, chorych, niepełnosprawnych i osieroconych. Zachęcamy do zgłaszania udziału Waszej szkoły w naszych przedsięwzięciach. Dla chętnych szkół rozdamy cebulki żonkili by jesienią zostały posadzone na terenie szkół, parków, skwerków, w miejscach widocznych, często odwiedzanych z oznakowaniem „Pola Nadziei” oraz nazwą szkoły. Kwiaty żonkili można wykorzystać w czasie kwest wiosennych. Najładniejsze rabatki zostaną nagrodzone.

Główne wydarzenia:

·         22 października 2017r. godz. 15:00 – uroczysta Msza Św. na  rozpoczęcie Kampanii w Kościele NP. NMP i św. Wojciecha w Nidzicy,

·         „Dzień profilaktyki” dla opiekunów , konsultacje lekarskie, porady psychologa, wykonanie badań (poziomu ciśnienia, tętna, poziom glukozy, saturacja),

·         Dzień opiekuna,

·         wiosenna kwesta na rzecz Hospicjum w porze kwitnienia żonkili,

·         pogadanki w szkołach  powiatu nidzickiego po telefonicznym uzgodnieniu z pracownikiem Hospicjum ,

·         zakończenie kampanii maj 2018r., wspólne podsumowanie działań.

Szkoły zgłaszające chęć udziału w konkursie prosimy o dostarczenie wypełnionego formularza do dnia 30 września 2017r. na adres :

Stacja Opieki Caritas Hospicjum Domowe

ul. Młynarska 12 ; 13-100 Nidzica; nidzica.caritas@wp.pl