Spotkanie opiekunów

14 lutego 2017  roku w Stacji Opieki Caritas w Nidzicy odbyło się spotkanie dla opiekunów osób chorych. Przy kawie opiekunowie opowiadali o swoich doświadczeniach, problemach ale też radościach. Wśród zaproszonych gości był ksiądz Jan Podwysocki, który również powiedział o trudnej roli opiekuna oraz wspomniał o ważnej roli sakramentów świętych w życiu chorego.

Opieka nad chorym, chorymi rodzicami, dzieckiem, najbliższym jest ciężką , trudną pracą i często w niej pozostają osamotnieni,  doskwiera im brak wsparcia. Jest to praca niedoceniana i jakże często niezauważana przez otoczenie. Wspólnie spędzony czas był dla opiekunów chwilą wytchnienia od problemów dnia codziennego.

Na zakończenie spotkania zorganizowano loterię, gdzie każdy los był zwycięski. Wśród fantów obok kosmetyków były książki pt.:”Przewlekle chory w domu”.