Rozpoczęcie Kampanii Społecznej

W październiku, jak co roku, rozpoczęliśmy nową edycję kampanii „Hospicjum to też życie„ i „Pola Nadziei 2017” uroczystą Mszą świętą w Kościele NP NMP i Św. Wojciecha w Nidzicy.  We Mszy świętej wzięli udział zaproszeni goście, podopieczni Stacji Opieki Caritas z rodzinami, rodziny podopiecznych, podopieczni którzy odeszli w minionym roku do Pana, pracownicy oraz społeczność powiatu nidzickiego. W trakcie Mszy wspominaliśmy chorych Hospicjum, którzy odeszli od nas w ciągu ostatniego roku zapalając znicze.  Tematem tegorocznej XIII edycji Ogólnopolskiej Kampanii Społeczno-edukacyjnej „Hospicjum to też życie” jest rola opiekunów rodzinnych w opiece nad przewlekle chorymi dziećmi i osobami u kresu życia. W czasie Mszy św. szczególnie ich, opiekunów rodzinnych, którzy na co dzień dbają o chorych członków swoich rodzin, chcieliśmy wesprzeć modlitwą, dobrym słowem i śpiewem.

Po Mszy św. nastał czas na część artystyczną. Wspólnota młodzieży „Juventa Misericordiae” przygotowała i odegrała krótką scenkę, w której pokazali jak ważny jest nawet drobny gest miłości wobec potrzebującego. Następnie zespół parafialny „Sur Sum  Corda” uraczyła nas pięknymi pieśniami religijnymi. Cały koncert przebiegał pod hasłem:” Wszystko co uczyniliście(…) Mnieście uczynili”.

W ramach Kampanii Hospicjum Domowe w Nidzicy zaprasza na wydarzenia:

·          „Dzień profilaktyki” dla opiekunów , konsultacje lekarskie, porady psychologa, wykonanie badań (poziomu ciśnienia, tętna, poziom glukozy, saturacja),

·         Dzień relaksu dla opiekujących się chorymi,

·         wiosenna kwesta na rzecz Hospicjum w porze kwitnienia żonkili,

·         pogadanki w szkołach  powiatu nidzickiego,

·         zakończenie kampanii marzec 2017r., wspólne podsumowanie działań.

Bardzo dziękujemy Ks. Pawłowi Jakubowskiemu i zespołowi Sur Sum Corda i Juventa Misericordia za uświetnienie uroczystości swoim koncertem.

www.youtube.com/watch