Opieka Nad Osieroconymi

ZAPROSZENIE

Hospicjum Domowe Stacja opieki Caritas w Nidzicy zaprasza na Mszę Św. w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 18.00 w kościele pw NP. NMP i Św. Wojciecha w Nidzicy przy ul. Młynarskiej 12

W intencji:

- Chorych podopiecznych Stacji Caritas i ich rodzin

- Rodzin w żałobie

- Pracowników Stacji Caritas

• Młodzież z Jagarzewa wsparła dzieci osierocone

Jak co roku od kilku lat dzięki uczniom Zespołu Szkół Rolniczych i Ogólnokształcących w Jagarzewie dzieci z rodzin osieroconych Hospicjum Domowego Stacji Opieki Caritas w Nidzicy 24 grudnia 2012 w Wigilię otrzymały paczki świąteczne z rąk Świętego Mikołaja.

• Akcja Uśmiech Dziecka na Dzień Dziecka

Fundacja Hospicyjna z Gdańska w ramach funduszu dla Dzieci Osieroconych rozpoczęła akcję Uśmiech Dziecka na Dzień Dziecka

• Stypendia dla dzieci z rodzin osieroconych

Czworo dzieci z rodzin osieroconych otrzymało stypendia.

Święty Mikołaj pamiętał o dzieciach osieroconych

• Grupy wsparcia dla osób w żałobie

Doświadczenie straty bliskiej osoby jest doznaniem niezwykle trudnym. Przeżywamy wówczas bardzo silne emocje takie jak: żal, smutek, rozczarowanie, złość, poczucie winy. Doświadczanie różnych gwałtownych emocji jest zupełnie naturalne i przeżywa je każdy będący w takiej sytuacji.
  •  Partnerzy: