Opieka Hospicyjna

Opieka hospicyjna – paliatywna według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) jest to całościowa i wszechstronna opieka nad pacjentami nieuleczalnie chorymi w końcowym etapie życia.

Celem tej opieki jest poprawa jakości życia chorych i ich rodzin.

Opieka obejmuje zwalczanie bólu trudnego do opanowania i innych objawów somatycznych, łagodzenie cierpienia psychicznego i duchowego oraz wspieranie rodziny w trudnym czasie trwania choroby.

Hospicjum Domowe - otacza opieką chorego w domu, określając podczas pierwszej wizyty potrzeby chorego.

Opiekę paliatywną sprawuje profesjonalny zespół składający się z lekarzy, pielęgniarek, duchownego, psychologa , rehabilitanta wspierany przez wolontariuszy.

Zgłoszenie pacjenta i wszelkie szczegółowe informacje są dostępne pod telefonem stacjonarnym   89 625 48 76