Odnowiony budynek w Parafii

6 sierpnia w Stacji Opieki Caritas w Nidzicy miała miejsce miła i długo wyczekiwana  uroczystość. Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i św. Wojciecha w Nidzicy uroczyście przekazała nam odnowiony budynek. Dzięki niemu zyskaliśmy 3 garaże i magazyny na sprzęt medyczny oraz żywność dla potrzebujących. Uroczystego poświęcenia wszystkich pomieszczeń dokonał ks. prał. Tadeusz Lewdarowicz, proboszcz parafii.

Dzięki funduszom Caritas i prafialnym zaangażowaniu ks. Pawła Zięby, dyrektora Caritas Archidiecezji Warmińskiej oraz ks. prał. Tadeusza Lewdarowicza zyskaliśmy nowe miejsce, dzięki któremu samochody, którymi jeździmy do chorych nie będą niszczały na parkingu, a zimą będziemy mogli szybciej dotrzeć do chorych, ponieważ nie będzie trzeba odśnieżać aut. Ponadto sprzęt medyczny, który umożliwia naszym podopiecznym pozostanie w domach, dłużej będzie mógł służyć potrzebującym, ponieważ przechowywany będzie we właściwym miejscu.

Jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że budynek został odnowiony i przekazany na potrzeby Centrum Pielęgniarstwa Stacji Opieki Caritas w Nidzicy. Jest to wyraz dobroci i chęci niesienia pomocy potrzebującym.